Flowers.ua

Як правильно пересадити орхідею - секрети від флористів

Орхідея — це, без сумніву, одна з найулюбленіших квіток жінок. І це зрозуміло, адже крім свого дивовижного зовнішнього вигляду, за повір’ям, орхідея приносить злагоду в дім, а також має силу талісмана. Сьогодні орхідею можна знайти на підвіконні майже в будь-якої оселі! Більше того, її часто використовують для створення флористичних шедеврів. На нашому сайті можна знайти багато яскравих квіткових композицій з орхідеєю, а також є можливість замовити орхідеї у горщику. Просто залиште заявку на сайті. Наш магазин квітів працює без вихідних. Якщо вас цікавлять умови доставки квітів або доставка квітів в Івано-Франківську чи інших містах країни, скоріш сконтактуйте з нами.

Для того, щоб рослина радувала око, росла здоровою, віддавала і прагнула випускати бутони, необхідно дотримуватись правил догляду і пересаджувати орхідею правильно. Зазвичай, у продаж кімнатні рослини, в тому числі і орхідеї, надходять в маленьких пластикових горщиках, наповненими субстратом кори або торфу. Якщо орхідея виглядає здоровою, цвіте і її коріння не змінює колір, пересадки вона не потребує. Але якщо ви помітили, що рослина переросла і її коріння вже не поміщається в горщик, тоді її необхідно пересадити. Пересаджувати орхідею не можна під час цвітіння, тому що існує ризик порушити процес абсорбування води та інших корисних речовин, які знаходяться в субстраті.

Коли краще пересаджувати орхідею?

Кімнатна рослина

Кімнатна рослина "Фаленопсис" (орхідея)

Пересадка орхідеї у домашніх умовах необхідна, якщо:

 • Ви хочете оновити субстрат, в якому знаходитися ваша кімнатна рослина. Це необхідно робити, якщо в субстраті ви помітили шкідників, мох або інші вологоємні компоненти, які з часом можуть перешкоджати зростанню кімнатної рослини.
 • Коренева система вашої орхідеї дуже велика і повзе поза горщик, крізь ґрунт.
 • Ви хочете розділити рослину і зробити з однієї квітки дві або три.

Якщо ви садівник початківець, який планує пересадити орхідею, то, перш ніж це робити, необхідно врахувати декілька важливих моментів, які впливають на подальше зростання кімнатної рослини. Важливо запам’ятати, що орхідею не можна пересаджувати в активній фазі росту, тобто під час цвітіння, так як є ризик, що після пересадки рослина не зможе швидко абстрагуватися до нових умов, зокрема до нового субстрату або горщика. Необхідно або почекати, коли фаза зростання і цвітіння квітки припиниться, або ж зробити пересадку до початку активного росту. Найбільш оптимальним часом для пересадки орхідеї є весняний період.

Пересадка орхідеї влітку

Якщо ви запланували пересадку орхідеї в літній час року, то необхідно врахувати те, що виснажлива спека забере багато сил у вашого кімнатної рослини, а також буде загрожувати засухою верхнього шару ґрунту. Через це, процес адаптації квітки на новому місці може затягнутися.  

Термінова пересадка орхідеї

Існують випадки, коли орхідея потребує термінової пересадки, а саме:

 • Коріння рослини гниє або дуже сильно пересохло, незалежно від того наскільки часто ви зволожуєте рослину. 
 • Листя вашої орхідеї втратило тургор і стало млявим і жовтим.
 • Ви принесли орхідею з магазину і не знаєте що саме знаходиться всередині субстрату.

Пересадка орхідеї покроково

Кімнатна рослина

Кімнатна рослина "Дендробиум" (орхідея)

Перш ніж пересаджувати орхідею, необхідно оцінити її зовнішній вигляд. Зверніть увагу на те, в якому стані знаходяться її коріння, листя, стебло та квіти.

 • Якщо коріння орхідеї стало досить великим, сухим або має ознаки гниття, треба терміново пересадити рослину, прорідити її кореневу систему і видалити загиблі ділянки. 
 • Якщо ваша рослина хитається всередині вазона і ви з легкістю можете її звідти витягти, необхідно видалити субстрат і відрізати всі порожнисті та мляві корінці.
 • Якщо субстрат надмірно вологий або ви помітили всередині мох, необхідно його замінити. 

Після того як ви оцінили стан вашої орхідеї необхідно розпочати безпосередньо процес підготовки до пересадки.

В першу чергу оберіть вазон, в якому буде рости ваша кімнатна рослина. Якщо, наприклад, ви пересаджуєте орхідею дендробіум, то не слід обирати дуже великий горщик, адже рослина віддасть всі свої сили в листя і будете погано квітнути. Оберіть новий горщик так, щоб від коренів до стінок залишалось 1-2 см. 

Другим важливим моментом є вибір ґрунту. Найчастіше садівники обирають магазинний ґрунт, але ви також можете створити свій власний субстрат. Для цього використовують суміш кори дуба, деревного вугілля та коріння папороті. Також, на дно горщика кладуть дренаж.  

Процес пересадки

Після того, як ви приготували все необхідне, а саме - новий вазон для пересадки, субстрат, дренаж, секатор, якщо необхідно прорідити коріння, обприскувач від шкідників, а також допоміжні засоби, такі як паличка для підтримки квітки в новому горщику, можна переходити безпосередньо до самого процесу пересадки. 

 1. Вийміть орхідею з горщика. Якщо зробити це проблематично, занурте вазон у воду на 5-10 хвилин. 
 2. Візуально оцініть стан кореневища квітки. Якщо ви помітили гнилі, чорні або коричневі корінці, видаліть їх за допомогою секатора. Інструмент необхідно попередньо обробити спиртом, щоб попередити зараження квітки. Відріжте старе та жовте листя, яке втратило “соковитий” вид. 
 3. Витрусіть весь зміст горщика на підготовлене заздалегідь місце та видаліть всі компоненти субстрату.
 4. Промийте корені орхідеї теплою водою та залиште рослину на 10 хвилин просохнути. 
 5. Якщо в субстраті були шкідники, слід обробити рослину та присипати її корінця деревним вугіллям або фундазолом. Місця зрізу обробіть активованим вугіллям. 
 6. Якщо старий ґрунт не має специфічного запаху гниття, відсутній білий наліт, а кора не розсипалася і придатна для застосування, можна не викидати його. Змішайте старий субстрат з новим в пропорції 1:1, щоб процес адаптації квітки був швидшим. 
 7. Покладіть на дно горщика дренаж, засипте його новим або сумішшю старого і нового субстратів та розмістіть квітку так, щоб її стебло було всередині горщика. Засипте орхідею корою по боках, чергуючи її з торфом. Покладіть зверху мох сфагнумом та залиште на 14 днів. 
 8. Квітку необхідно закріпити, щоб вона не хиталась всередині горщика, але дуже важливо не пошкодити її коріння, тому що даже маленька тріщина може активізувати процес гниття, який призведе до пошкодження всієї кореневої системи. 
 9. Після пересадки орхідею треба полити та тримати впродовж тижня в тіні, при температурі +20°C.

Як доглядати за орхідеєю після пересадки

Кімнатна рослина

Кімнатна рослина "Дика орхідея"

Головне правило в догляді за орхідею - це полив. Дуже важливо регулярно зволожувати рослину, щоб вона скоріше прижилася до нового ґрунту. Також, зверніть увагу на наступні рекомендації:

 1. Щойно пересаджену орхідею не можна ставити на пряме сонце, адже це може викликати додатковий стрес і сухість коріння. Після пересадки квітку необхідно поставити в тінь і тримати там впродовж 7 днів. 
 2. Якщо ви використовували вологий субстрат, поливати рослину не потрібно протягом декілька днів. Достатньо обприскувати її, це допоможе прискорити процес приросту нового коріння.
 3. Ставте горщик на підставку. Вся зайва волога, яка знаходиться в субстраті, буде виходити через дренажні отвори. 
 4. Не тримайте орхідею на протягах. Протяги, так само як і сонячне проміння, дуже шкідливі для рослини. Намагайтесь підтримувати суху и теплу атмосферу впродовж перших 4-7 днів. 
 5. Якщо до пересадки у вас були проблеми з шкідниками, то потрібно спостерігати за розвитком рослини та мати напоготові необхідну суміш. 
 6. Не тримайте рослину біля батареї або біля духових печей, так як додаткова сухість лише шкодитиме орхідеєї. 

Часті запитання

1. Коли потрібно пересаджувати орхідею?

Оптимальний час для пересадки орхідеї - це період активного росту, зазвичай весною або вранці. Якщо коріння стають перегородженими або розростаються за межі горщика, це також може бути сигналом для пересадки.

2. Як підготувати новий горщик для пересадки орхідеї?

Відповідь: Новий горщик повинен бути чистим і дезинфікованим. Дно горщика потрібно покрити дренажним матеріалом, таким як гравій або керамзит, для забезпечення відтоку води.

3. Як правильно виймати орхідею зі старого горщика?

Орхідею слід обережно вийняти зі старого горщика, обережно витягаючи коріння. Якщо коріння має слизький або гнилий вигляд, його можна відрізати до здорових частин.

4. Які ґрунтові суміші підходять для пересадки орхідеї?

Орхідеї потрібен добре дренований ґрунт. Найчастіше використовується суміш кори дерев, кокосового волокна та перліту. Важливо, щоб ґрунт не залишався вологим, щоб уникнути гнилення коріння.

5. Як доглядати за орхідеєю після пересадки?

Відповідь: Після пересадки орхідею потрібно залишити в спокої протягом кількох днів, уникати зайвого поливу та сонячних променів. Поступово адаптуйте рослину до нових умов і продовжуйте доглядати за нею як зазвичай.
Дата: 04.08.2020 Переглядів: 113256
Догляд та розмноження драцени в домашніх умовах Догляд за кімнатними рослинами

Способи оплати

X
Виберіть регіон: